Николай Попов: Аз не реших да влизам в политиката, а ме принудиха
Аз не взех решение да влизам в политиката, а ме принудиха. Политиците ме принудиха с тяхната липса на воля да трансформират каквото и да е. Нека всеки, който ме упреква, че се пробвам да върша политическа кариера на гърба на нещастието с щерка ми, да се сложи на мое място и да пристигна той да става политик. Това съобщи в студиото на „ На фокус “ Николай Попов, който влиза в политиката с групировката, заимстваща името на щерка му - „ Сияние “.
По думите му главните фактори, поради които умират хора по пътищата, са фалшив асфалт и човешкият фактор. „ Трябва да има надзор. Имаме концепция Държавната организация за пътна сигурност да се преструктурира и да работи като надзорен орган. Престъпленията, свързани с пътната сигурност, са с максимален дял от всички закононарушения в страната “, безапелационен беше Попов.
Той акцентира и потребността от основаване на Институт за движимостите лица и закон за тях. По отношение на правосъдната система Попов съобщи, че би трябвало да бъде определен нов основен прокурор. „ Мнението ми за Борислав Сарафов съм го изказал. Политиците не би трябвало да избират основния прокурор - би трябвало да има гражданска квота “, уточни той.
Попов посочи, че партията разчита на персонални средства, без външно финансиране, и няма офис или зала. „ В листите за депутати сме заложили на хора със починали деца, които са и експерти в сферите си, както и специалисти. Уверен съм, че ще влезем в Народното събрание “, заключи Попов.
По думите му главните фактори, поради които умират хора по пътищата, са фалшив асфалт и човешкият фактор. „ Трябва да има надзор. Имаме концепция Държавната организация за пътна сигурност да се преструктурира и да работи като надзорен орган. Престъпленията, свързани с пътната сигурност, са с максимален дял от всички закононарушения в страната “, безапелационен беше Попов.
Той акцентира и потребността от основаване на Институт за движимостите лица и закон за тях. По отношение на правосъдната система Попов съобщи, че би трябвало да бъде определен нов основен прокурор. „ Мнението ми за Борислав Сарафов съм го изказал. Политиците не би трябвало да избират основния прокурор - би трябвало да има гражданска квота “, уточни той.
Попов посочи, че партията разчита на персонални средства, без външно финансиране, и няма офис или зала. „ В листите за депутати сме заложили на хора със починали деца, които са и експерти в сферите си, както и специалисти. Уверен съм, че ще влезем в Народното събрание “, заключи Попов.
Източник: skandal.bg
КОМЕНТАРИ




