Айова Сити, Айова (AP) — Хана Стюлке отбеляза най-високите в

...

Стюлке вкарва 47, Кларк има 27, а Айова № 2 побеждава Пен Стейт със 111-93

Айова Сити, Айова (AP) — Хана Стюлке означи най-високите в кариерата си 47 точки, а Кейтлин Кларк имаше 27 точки като номер 2 Айова победи Пен Стейт със 111-93 в четвъртък вечерта

Кларк към този момент има 3489 точки в кариерата, приближавайки се на 38 точки от водача в кариерата на NCAA по баскетбол Келси Плъм.

Кларк, която беше 8 от 23 от игрището, имаше 15 асистенции, с цел да запише своя 56-и дабъл-дабъл в кариерата си, само че също по този начин направи най-високите в кариерата си 12 изхвърляния.

Но Кларк подаваше топката на Стюелке с 11 асистенции при нейните 17 гола от игра. Стюелке направи втория най-резултатен мач в историята на програмата, като означи 17 от 20 изстрела и 13 от 21 от линията за наказателни удари.

Айова (22-2, 11-1 Голямата десетка) завоюва четвъртия си следващ мач, с цел да остане наедно с Охайо Стейт на върха в класирането на конференцията.

Ашли Овусу поведе Пен Стейт (16-7, 7-5) с 18 точки. Лейлани Капинус и Макена М...