Аякс победи Хееренвеен с 5:0 в мач от 33-ия кръг

...

Аякс триумфира с титлата в Нидерландия

Аякс победи Хееренвеен с 5:0 в мач от 33-ия кръг на Ердевизие. По-този метод отборът си подсигурява купата кръг преди края на сезона. Точни за спечелилите точни бяха Николас Таяфико, Стивън Бергюс, Себастиан Алер, резервата Брайън Броби и Едсон Алварес.

През първото полувреме домакините постановиха напън на стадион " Йохан Кройф Арена " и откриха резултата. Николас Таяфико стреля в долния десен ъгъл на противниковата врата за 1:0.

В 33-ата минута Стивън Бергюс удвои преднината на отбора си.

Само четири минути по-късно Алард Линдхаут отсъди дузпа в интерес на Аякс след нарушаване на Ибрахим Дрешевич. Себастиан Алер повиши задатъка на домакините.

След почивката гостите се пробваха да понижат изоставането си в резултата, само че Антони Мусаба стреля в лявата греда. Мохамед Кудус пък шутира в напречната греда.

В 85-ата минута Ервин Мулдер избави удар на Мохамед Дарами. Топката попадна в краката на Брайън Броби, който повиши на 4:0 от непосредствена непосредственост.

В последната минута на постоянното време Едсон Алварес оформи крайния резултат с удар от вътрешността на наказателното поле.

Аякс е на върха в класирането с актив от 82 точки. Хееренвеен заема 9-ата позиция с 38 пункта.

Това е втора поредна купа за отбора, откакто през сезон 2020/2021 първенец не бе провъзгласен поради пандемията от ковид.