Австриецът Доминик Тийм се класира за втора поредна година за

...

Доминик Тийм продължава да мачка в Мадрид

Австриецът Доминик Тийм се класира за втора поредна година за финала на шампионата от сериите Мастърс в испанската столица Мадрид с награден фонд 6,2 милиона евро. Поставеният под номер 5 Тийм победи шестия в схемата южноафриканец Кевин Андерсън с 6:4, 6:2 за 86 минути.

24-годишният австриец през вчерашния ден постави завършек на победната серия от 21 мача на клей на защитаващия купата си локален любим Рафаел Надал, а през днешния ден продължи мощното си показване. Тийм проби Андерсън още в първия гейм и резервира преднината си до края на сета. Във втората част той още веднъж стартира с брейк, след което осъществя и втори, с цел да поведе с 5:1 по пътя си към крайния триумф.

В 15-ия край в кариерата си австриецът чака спечелилия от дуела сред Денис Шаповалов (Канада) и номер 2 Александър Зверев (Германия). Тийм се стреми към десети трофей и първи от сериите Мастърс.