Австриецът Доминик Тийм се класира за третия кръг на турнира

...

Ясен е евентуалният съперник на Григор, ако днес победи Гофен

Австриецът Доминик Тийм се класира за третия кръг на шампионата по тенис от сериите " Мастърс " 1000 в Париж. Той ще се изправи против спечелилия от двойката сред Григор Димитров и белгиеца Давид Гофен, заяви " Гонг ".

``

В първия си мач във френската столица поставеният под номер 5 в схемата Тийм победи канадеца Милош Раонич със 7:6(5), 5:7, 6:4.

Раонич бе този, който водеше играта и имаше преимущество в огромни интервали от мача, само че Тийм бе по-съсредоточен в най-важните разигравания и съумя да завоюва съвсем всички от тях. Това си пролича най-много в деветия гейм на третия сет, когато при резултат 30:30 Раонич първо изпрати топка в навън, въпреки да бе до мрежата, а в идващото разиграване не откри очертанията на корта с мощен форхенд.

Това разреши на Тийм да направи пробив, който бе единственият в последната част и му разреши да завоюва мача.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!