Австралия спечели предпоследната квота за световното първенство по футбол в

...

Следваща спирка - Русия! Австралия се класира за мондиала

Австралия завоюва предпоследната квота за международното състезание по футбол в Русия следващата година. Тимът победи с 3:1 Хондурас в среща-реванш от баражите сред конференциите. Първият мач приключи 0:0 и триумфът в Сидни, реализиран пред 77 060 фенове, класира " сокъруус " на шампионата на планетата.

Първото полувреме приключи тъкмо като предходните две в Хондурас, само че през втората част паднаха четири гола. Хенри Фигероа даде задатък на австралийците с автогол в 54-та минута, а Миле Йединак вкара две попадения от дузпи в 72-та и 85-та минута. Почетния гол в интерес на Хондурас падна в четвъртата минута на добавеното време посредством Елис.

В ранните часове в четвъртък ще бъде избран и последният участник на международното състезание, като в борба за квотата се изправят Перу и Нова Зеландия. Първият мач приключи наедно 0:0.
Източник: btvnovinite.bg