Аварийни екипи пазят децата, учителки ги бранят с метли, докато

...
Аварийни екипи пазят децата, учителки ги бранят с метли, докато
Коментари Харесай

Врани нападат детска градина, гонят ги с бяло знаме

Аварийни екипи пазят децата, учителки ги бранят с метли, до момента в който играят в двора
Врани са накълвали учителка до кръв в столична детска градина, нападнали са и родители. Пострадали деца няма, само че управлението на Детска градина №17 “Мечо Пух ” се тормозило и потърсило помощ от общината.

“На 30 април гарга атакува учителка, незабавно звънихме в общината откъдето ни оказват помощ ”, разяснява пред “Труд news ” шефът на градината Миглена Кръстева. Тя изясни, че при започване на седмицата птиците атакували и майки на входа на забавачката. Птиците са в размножителен интервал и бранят дребните си, изясняват експерти и предизвестяват, че обстановката е сериозна.

Директорът на спешното звено към Столичната община Красимир Димитров съобщи, че от сряда се прави оглед с дрон над детската градина.

“Търсихме къде има гнездо на врани, само че такова не открихме. Това, което видя дронът, е, че самите врани образоват дребните си да летят и може би са по-агресивни в този интервал, изключително в утринните часове. Ние видяхме на клиповете от дрона, като го пускахме, че те даже атакуват дрона. В момента това, което споделят специалистите, които се занимават с птици, е, че има 3 сигнала, които може да пусне директорката на колоната. Единият от сигналите е с гарван, който е в неволя - подобен тон има, специфичен.

Това нещо се употребява на всички места в света. А третото нещо е бялото - ние по тази причина сложихме в детската градина бяло знаме, тъй като от бялото по принцип враните бягат ”, изясни Красимир Димитров.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР