Australian Open наближава своята кулминация и мачовете стават все по-малко,

...
Australian Open наближава своята кулминация и мачовете стават все по-малко,
Коментари Харесай

Резултати от ден №11 на Australian Open


Australian Open наближава своята кулминационна точка и мачовете стават все по-малко, само че за сметка на това все по-интригуващи. Днес научихме имената на финалистките в шампионата на сингъл за дами, като в това време станахме очевидци и на зрелищни борби в конкуренциите на двойки.

Ашли Барти продължи „по график“ и към този момент е единствено на една победа от мечтаната купа от Откритото състезание на Австралия. Световната №1 се наложи на Медисън Кийс и към момента няма изгубен сет от началото на шампионата. В другия полуфинал Даниел Колинс отбрани достойнството на американския тенис и се класира за първия си „мейджър“ край, триумфирайки над Ига Швьонтек.

Междувременно шоуто на Ник Кирьос и Танаси Кокинакис в шампионата на двойки продължи с постигане до финала след триумф над Марсел Гранойерс и Хорацио Себайос. В заключителния мач двамата ще се изправят против Матю Ебдън и Макс Пърсе в първия напълно австралийски край на двойки в шампионата от 1980 година насам.

Ето и всички резултати от днешния ден:

Ашли Барти – Медисън Кийс 6-1, 6-3

Ига Швьонтек – Даниел Колинс 4-6, 1-6

Ебдън/Пърсел – Рам/Солсбъри 6-3, 7-6(9)

Кирьос/Кокинакис – Себайос/Гранойерс 7-6(4), 6-4

Данилина/Хадад Мая – Аояма/Шибахара 6-4, 5-7, 6-4

Крейчикова/Синякова – Кудерметова/Мертенс 6-2, 6-3
Източник: tenniskafe.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР