Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца - още

...
Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца - още
Коментари Харесай

До 9 градуса в чевъртък

Атмосферното налягане е по-високо от междинното за месеца - още ще се увеличи.

През нощта облачността над по-голямата част от страната ще се задържи забележителна, само че ще е без основни превалявания. На места в низините и котловините ще се образува мъгла. В Дунавската низина ще духа слаб до сдържан западен вятър. Минималните температури ще бъдат сред минус 1° и 4°, в София - към 0°. Утре вятърът от запад-северозапад ще се усили и още преди обяд видимостта в низините ще се усъвършенства. След обяд над по-голямата част от страната облачността ще се раздра и ще намалее до най-вече слънчево време. Максималните температури ще са сред 4° и 9°, в София - към 5°.

Преди обяд над планините облачността към момента ще е забележителна, само че ще се раздира и понижава, след обяд - до най-вече слънчево време. Ще духа сдържан, по високите и открити елементи – мощен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е към 0°, на 2000 метра - към минус 5°.

По Черноморието последователно облачността ще се раздира и понижава и след обяд ще бъде най-вече слънчево. Ще духа най-вече сдържан вятър от запад-северозапад. Максимални температури - сред 5° и 8°. Температурата на морската вода е 11 - 12°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 48 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 5 мин. Луната в София залязва в 4 ч. и 15 мин. и изгрява в 14 ч. и 24 мин. Фаза на Луната: четири дни след първа четвърт.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР