Атлетико Мадрид победи Ювентус с 2:0 в първия мач между

...

"Атлетико" развали завръщането на Роналдо в Мадрид, взе солиден аванс

" Атлетико " Мадрид победи " Ювентус " с 2:0 в първия мач сред двата отбора от осминафиналите на Шаmпионската лига. Така отборът на Диего Симеоне скапе завръщането на Кристиано Роналдо в Мадрид и взе стабилен задатък от два чисти гола преди реванша в Торино на 12 март.

Тази вечер системата за видеоповторение (VAR) на два пъти спря " Атлетико ". В 27' Матиа Де Шилио фаулира Диего Коста на границата на наказателното поле, а реферът Феликс Цвайер уточни бялата точка. Впоследствие обаче, след преразглеждане на обстановката, отсъди директен свободен удар, отменяйки първичното си решение.

Снимка: Getty Images

През втората част, в 53', гредата също оказа помощ на " Ювентус " при опит на Антоан Гризман да трансферира стража Войчех Шчесни. Полякът въпреки всичко отклони топката леко, задоволително, с цел да се отбие тя в напречната греда. Малко по-късно треньорът на домакините Диего Симеоне смени изморения Диего Коста с Алваро Мората.

В 72' последният се разписа, само че VAR още веднъж сподели тежката си дума - нарушаване против Джорджо Киелини. Шест минути по-късно " Атлетико " поведе за повторно в мача, като този път голът бе постоянен съгласно системата за видеоповторение, макар че останаха подозрения за нарушаване на създателя на попадението Хосе Хименес.
В 83' " Уанда Метрополитано " изригна за повторно, когато различен бранител на домакините - Диего Годин, направи резултата 2:0.

По този метод " Атлетико " към този момент няма проваляне в 13 следващи семейства от елиминационната фаза на шампионата. " Дюшекчиите " са спечелили 8 от тях, а 5 са приключили без победител. Испанският гранд е позволил единствено едно попадение в последните си 11 дуела вкъщи в Шампионската лига. Бележи го Иско от " Реал " Мадрид през май 2017 г.
Източник: btvnovinite.bg