Атлетико Мадрид е новият шампион на Испания! Дюшекчиите трепериха до

...

"Атлетико" е шампион! Луис Суарес подпечата триумфа

" Атлетико " Мадрид е новият първенец на Испания! " Дюшекчиите " трепериха до последно, само че въпреки всичко съумяха да вдигнат купата за 11-и път в историята и първи от сезон 2013/2014 насам.

Тимът на Диего Симеоне остана на върха в Ла Лига, откакто завоюва мъчно с 2:1 като посетител на " Валядолид " в последния кръг. На " Естадио Хосе Сория " " рохибланкос " губеха с 0:1 на почивката поради попадение на Оскар Плано в 18', обаче реализираха поврат през втората част. Първо Анхел Кореа изравни в 57', а след това Луис Суарес донесе скъпите три точки с гол в 67' - 21-ви за него от началото на сезона.

Снимка: Getty Images

В различен дуел от кръга градският противник " Реал " Мадрид също направи поврат от 0:1 на почивката. Кралският клуб победи с 2:1 " Виляреал " вкъщи, което се оказа незадоволително. На " Алфредо ди Стефано " гостите поведоха в 20' посредством 18-годишния Йереми Пино, само че " Реал " взе своето в края с попадения на Карим Бензема в 87' и Лука Модрич във втората минута от добавеното време.

Така " Атлетико " окупира върха с 86 точки, пред " Реал " с 84, а топ 4 допълват " Барселона " със 79 и " Севиля " със 74. " Виляреал " приключи на седмата позиция и ще играе в новия шампионат на УЕФА - Лига на конференциите.

На дъното елитния си статут изгубиха " Ейбар ", " Валядолид " и " Уеска ", а на техните места в Примера дивисион през идващия сезон ще играят " Еспаньол ", " Майорка " и един всред " Леганес ", " Алмерия ", " Жирона ", " Спортинг " Хихон и " Райо Валекано ".
Източник: btvnovinite.bg