Атлетико Мадрид детронира европейския шампион Ливърпул, след като се добра

...

Атлетико детронира европейски шампион Ливърпул

Атлетико Мадрид детронира европейския първенец Ливърпул, откакто се добра до поврат и победа с 3:2 над мърсисайди на " Анфилд ".

" Червените " преобладаваха тотално през по-голямата част от дуела, само че многото пропуски и невероятните спасявания на Ян Облак им попречиха да отстраняват противника още в постоянното време. Гол на Жоржиньо Вайналдум (43`) стигна единствено до това конфликтът да влезе в продължения.

Те започнаха добре за домакините, тъй като Роберто Фирмино направи 2:0 в 94-тата минута. Груба неточност на Адриан обаче провали напъните на Ливърпул и в 97-ата Маркос Йоренте понижи, а в самия завършек на първото продължение още веднъж той изравни. В последната секунда Алваро Мората направи цялостен поврат. /БНР
Източник: dnesplus.bg