Атлетик Билбао спечели Купата на Краля в Испания след победа

...

Атлетик Билбао спечели Купата на Испания след победа с дузпи над Майорка

Атлетик Билбао завоюва Купата на Краля в Испания след победа на финала над Майорка с 5:3 след осъществяване на дузпи.

Редовното време и продълженията на стадион " Ла Картуха " в Севиля приключиха 1:1, а при наказателните удари баските завоюваха с 4:2 и завоюваха трофея след 40-годишно очакване.

Атлетик за последно взе Купата през далечната 1984 година, а от 13 години насам има пет изгубени финала в шампионата.

Майорка поведе в резултата посредством Даниел Родригес в 21-а минута след асистенция на Антонио Раийо.

След половин час игра Атлетик можеше да изравни, само че вратарят на Майорка Грайф избави удар на Гурусета. В края на полувремето Нико Уилямс прати топката в мрежата на Майорка, само че попадението бе анулирано поради засада.

Логичното се случи пет минути след почивката и Атлетик изравни с гол на Ойхан Сансет.

Баските владееха самодейността и насочиха 13 удара до края на постоянното време, само че ново попадание не падна и се стигна до продължения.

Майорка също имаше своите шансове, като един път гредата избави вратата на Атлетик след удар на Санчес.

Равенството се резервира и след двете продължения и изходът от финала бе решен след дузпи.

Ману Морланес и Неманя Радомир изпуснаха от бялата точка за Майорка, а с прецизен изстрел Алекс Беренгер постави точка на разногласието и отприщи луди празненства измежду почитателите от Билбао.