Атлетик (Билбао) победи Барселона във финала за Суперкупата на Испания

...

Атлетик Билбао постави Барселона на колене и вдигна Суперкупата на Испания

Атлетик (Билбао) победи Барселона във финала за Суперкупата на Испания и победи с трофея от конкуренцията.

Битката на стадион " Естадио де Ла Картуха " в Севиля завърши при резултат 3:2 за противниците на каталунците. Барса можеше да завоюва оценката за 14-ти път в клубната си история, водеше с 2:1, само че позволи равнене в края.
Снимка: БГНЕС  Атлетик Билбао сложи Барселона на колене и подвигна Суперкупата на Испания (ВИДЕО)
Красив гол на Иняки Уилямс в продълженията на срещата пък донесе крайната победа на " червено-белите ".

Тимът на Роналд Куман се класира мъчно за мача за трофея, откакто през седмицата надигра след дузпи Реал Сосиедад, като постоянното време приключи при резултат 1:1. Баските пък сервираха сериозна изненада, елиминирайки с 2:1 Реал (Мадрид).
Първото полувреме мина в умерено движение чак до заключителните си няколко минути.

В началото на дуела Барселона позволи противника си наоколо до наказателното поле, само че от това не следваше нищо рисково за Тер Щеген.
Посоченият от легендата Ривалдо за най-хубав в историята на клуба на поста си, имаше единствено един миг, в който трябваше да се намесва, когато Капа стреля от далечна отдалеченост и стражът решително мазета.

Колегата му на осрещния край от терена имаше повече работа, като му се наложи да се намесва при скоростни акции на Алба и Гризман.

В една от обстановките пред вратата на Атлетик, вратарят на отбора не би имал шансове за съответна реакция при бомбен изстрел на Меси към задачата, само че за благополучие на символичните посетители, топката мина над вратата.
В 40-ата минута резултатът беше открит. Алба напредна по левия фланг на каталунците, прати кълбото към Меси, който по брилянтен метод го продължи към присъединилия се на скорост Гриман, за който остана само от близка отдалеченост да открие резултата.

Още в първата си офанзива след подновяването на играта обаче баските изравниха. Уилямс се регистрира с чудесна асистенция към Оскар Де Маркос, който бързо върна отбора си в срещата.

До почивката нови попадения не бяха осъществени.

След оспорвана втора част и голям брой нарушавания по цялата дължина на терена, се стигна до гол с глава на Раул Гарсия.

Повторенията обаче демонстрираха, че попадението е осъществено от засада. Последва разглеждане на обстановката със системата ВАР, което потвърди правотата на взетото от страничния арбитър решение. Голът не беше приет.
В 77-ата минута Барселона направи сериозна крачка към спечелването на дуела, като още веднъж Гризман се разписа за отбора. И тук имаше подозрения за засада, само че фрагментите демонстрираха, че пасът на Дембеле идва в верния миг, а няма нищо нередовно и при реализирането на самото попадение.

Марселино направи четири мигновени промени в първичния си състав, само че каквото и да опитваха състезателите на отбора му, нова смяна в резултата не следваше.
Тя пристигна в самия завършек на постоянното време, когато Виялибре засече центриране в пеналта за 2:2.

Едно от най-красивите попадения през сезона пък бе осъществено от Иняки Уилямс, единствено 3 минути след началото на продълженията, с което Атлетик се добра до успеха и до оценката от конкуренцията.

Футболистите на Атлетик завършиха борбата с доста лежане по тревата и напрежението се повиши.

Минута преди приключването на 120-те, нервите на Меси не устояха и той удари Виялибре в лицето. Главният арбитър прегледа обстановката на повтаряне и реши да изгони непосредствено аржентинския водач на каталунците.

Източник: fakti.bg