Коцев: Няма проблем с тръбата във Варненското езеро
Няма проблем с тръбата под Варненското езеро, няма никакви течове. Проектът е към своя край. Изпълняват се финални действия по нея и скоро ще бъде въведена в употреба. Това сподели кметът Благомир Коцев в отговор на въпрос от общински консултант за качеството на водата по време на съвещание на Общинския съвет, съобщи кореспондент на Moreto.net.
Градоначалникът разяснява и замърсяването на Офицерския плаж и нарасналите стойностите на някои индикатори. Когато има дъждове, водите от дъждовната преливат в битовата канализация и това води до замърсяване.
Решенията на казуса са две. Едното е обвързвано с огромни и скъпи действия за делене на дъждовна и битова канализация. Другото е да се направи надълбоко заустване на Шокъровия канал.
„ Работи се по този план в Община Варна. Имаме потребност от мнение на Министерство на регионалното развитие, само че нещата се забавиха през последната година. Имаме увещание от министър Шишков, че нещата ще се получат “, сподели Коцев.
Градоначалникът разяснява и замърсяването на Офицерския плаж и нарасналите стойностите на някои индикатори. Когато има дъждове, водите от дъждовната преливат в битовата канализация и това води до замърсяване.
Решенията на казуса са две. Едното е обвързвано с огромни и скъпи действия за делене на дъждовна и битова канализация. Другото е да се направи надълбоко заустване на Шокъровия канал.
„ Работи се по този план в Община Варна. Имаме потребност от мнение на Министерство на регионалното развитие, само че нещата се забавиха през последната година. Имаме увещание от министър Шишков, че нещата ще се получат “, сподели Коцев.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




