Атлетик Билбао победи Алмерия с 2:1 като гост в мач

...

Атлетик записа трета поредна победа в Ла Лига

Атлетик Билбао победи Алмерия с 2:1 като посетител в мач от 30-ия кръг на испанската Ла Лига. Атлетик Билбао реализира трета поредна победа и продължава без загуба в шампионата на Испания от края на февруари. Тимът към този момент има 46 точки на седмото място във краткотрайното класиране. След втората си поредна загуба Алмерия остава 17-и с 30 точки в актива си.

Нико Уилямс осъществя първото попадение в дуела. Той бе прецизен в деветата минута, давайки задатък от 1:0 за гостите от Билбао. Четири минути след подновяването на играта през второто полувреме, в 49-ата Иниго Мартинес се разписа за 2:0 за Атлетик Билбао.

В 56-ата Оскар де Маркос понижи на 1:2, само че домакините не съумяха да стигнат до изравнително попадение.
Източник: novsport.com