Атлетик Билбао остана четвърти пореден мач в Ла Лига без

...

И Жирона препъна Атлетик

Атлетик Билбао остана четвърти следващ мач в Ла Лига без победа, откакто в дуела от 22-ия кръг загуби визитата си на Жирона с 0:2. И двете попадения за каталунския отбор бяха дело на Кристиан Стуани, който върна новака към триумфите след предходните две равенства с Атлетико Мадрид и Малага.

Със извоюваните три точки Жирона събра 31 на деветото място. Баските, които в предходните три кръга направиха ремита с Еспаньол, Хетафе и Ейбар, са 13-и с 27.

Дузпа бе отсъдена в интерес на Жирона след едвам шест минути игра. Андони Лопес задържа противник, а съдията реши, че има учредения да уточни бялата точка. Кристиано Стуани се нае нагърби с осъществяването, като бе непогрешим за 1:0.

След почивката, положителната игра на Жирона продължи и в 60-ата минута Кристиан Стуани насочи мощен изстрел, който обаче разтресе единствено напречната греда. Пет минути по-късно преднината на каталунците бе удвоена. Порту получи отдясно, финтира защитник, след което центрира съобразително, като постави топката на главата на Стуани, който засече за 2:0.