Атлетик (Билбао) и Селта откриха XIII кръг от испанската футболна

...

Трилър в Билбао: Селта падна с 3:4 след дузпа в 97-ата минута

Атлетик (Билбао) и Селта откриха XIII кръг от испанската футболна „ Ла Лига “ със зрелищно голово шоу.

Баските завоюваха по допустимо най-драматичния метод с 4:3, след гол от дузпа в 97-ата минута, въпреки на 2 пъти да изоставаха в резултата.

Капитанът на галисийци Яго Аспас откри резултата в 25-ата минута, само че 12 по-късно Ойан Сансет изравни.

В 41-ата Джонатан Бамба още веднъж даде задатък на Селта, но в добавеното време на първата част Горка Гурусета направи 2:2 с първия си гол в мача.

Малко след началото на второто полувреме нападателят направи обрата цялостен, разписвайки се за повторно в 52-ата минута, а в 63-ата гол на гостите бе анулиран след интервенция на ВАР поради засада.

Само 3 минути по-късно обаче Йорген Ларсен отново вкара във вратата на домакините и този път попадението му бе прието.

Негов помощник в 63-ата минута бе Аспас, който обаче единствено 3 по-късно изпусна дузпа и резултатът остана 3:3.

До 97-ата минута обаче, когато резервата Алехандро Беренгер осъществя дузпа и донесе триумфа на Атлетик.

Той бе втори следващ за баските, които резервират 5-ото място във краткотрайното класиране с 24 точки, до момента в който Селта остана в рисковата зона с едвам 7 в своя актив след 13 изиграни дуела.
Източник: novsport.com