Атлетик Билбао допусна домакинско равенство 1:1 срещу Виляреал, като жълтата

...

Атлетик Билбао направи равен с Виляреал и изостава на четири точки от четвъртия Атлетико М

Атлетик Билбао позволи домакинско тъждество 1:1 против Виляреал, като " жълтата подводница " игра цяло полувреме с човек по-малко.

В 11-ата минута гостите от Виляреал пропуснаха дузпа посредством Жерард Морено, само че още в първите секунди на второто полувреме отборът остана с човек по-малко след втори жълт картон на Санти Комесана.

С човек повече домакините от Атлетик съумяха да поведат в 67-мата минута посредством Ойхан Сансет и изглеждаха сигурни за успеха си.

Тя обяче им се измъкна в петата минута на продължението, когато Виляреал получи втора дузпа. С нейното осъществяване още веднъж се нагърби Морено, който този път преодоля Унай Симон за крайното 1:1.

За баските това бе втори следващ мач без победа и отборът към този момент изостава с четири точки от четвъртия Атлетико Мадрид, който има 61. Атлетик е с 57, Виляреал е на девето място с 39 точки.