Тихомир Иванов: С нетърпение очаквам да открия сезона на турнира „Самарско знаме“
Атлет №1 на България за 2024 г и осми в скока на височина от олимпиадата в Париж Тихомир Иванов продължава с подготовката си за новия сезон.
До края на седмицата спортистът и треньора му Виктор Нинов ще са на лагер в Кипър. След това се завръщат в България, където Тихомир ще открие летния сезон с присъединяване в обичания си шампионат „ Самарско знаме “ на 3 юни в Стара Загора. Пред екипа на БФЛА най-хубавият ни играч в скока на височина описа за това дали към този момент се е възстановил от травмата получена на Държавното състезание при започване на март, по какъв начин се приготвя за новия сезон и какви са задачите му.
„ В момента сме в Кипър и мога да кажа, че дружно с моя треньор Виктор Нинов направихме много добра подготовка за новия сезон. Физически се усещам сносно, споделя Тихомир. – Скоковете също не изостават като цел, само че се надявам в идващите седмици нещата да стартират да получават по-приятен цвят “.
Първият старт за асът ни в скока на височина ще е шампионатът „ Самарско знаме “ в Стара Загора на 3 юни.
„ Нямам самообладание да пристигна 3 юни и да скачам пред родна аудитория, показа Тихомир Иванов. – Ще пъдя добър резултат още в първите си участия. Нормативът за Европейското в Бирмингам е 227 см, само че не считам да разгадавам на класиране по ранкинг. Нормата за Европейското е изцяло постижима и се надявам да се получи още в идните стартове, с цел да можем да се готвим пълноценно за Бирмингам. Доказал съм, че на огромните надпревари, в случай че съм здрав постоянно съм се осъществил ".
Освен на „ Самарско знаме “ Тихомир ще скача сигурно още на Балканиадата във Волос (20-21 юни) и Държавното състезание на 25-26 юли.
„ Разчитам на положителни резултати в първите стартове, с цел да получи на 100% удостоверение за шампионатите през сезона, добави още спортистът. - С Виктор Нинов всичко е ОК. Разбираме се добре. Тренираме пълноценно. На този стадий нямаме забележки. Той желае да се осъществявам. Напълно сме освободени душевен, че нещо би трябвало да се получи. Не съм на 20 г, с цел да ми е всичко непременно. Важното е и двамата да сме удовлетворени от взаимната си работа “.
До края на седмицата спортистът и треньора му Виктор Нинов ще са на лагер в Кипър. След това се завръщат в България, където Тихомир ще открие летния сезон с присъединяване в обичания си шампионат „ Самарско знаме “ на 3 юни в Стара Загора. Пред екипа на БФЛА най-хубавият ни играч в скока на височина описа за това дали към този момент се е възстановил от травмата получена на Държавното състезание при започване на март, по какъв начин се приготвя за новия сезон и какви са задачите му.
„ В момента сме в Кипър и мога да кажа, че дружно с моя треньор Виктор Нинов направихме много добра подготовка за новия сезон. Физически се усещам сносно, споделя Тихомир. – Скоковете също не изостават като цел, само че се надявам в идващите седмици нещата да стартират да получават по-приятен цвят “.
Първият старт за асът ни в скока на височина ще е шампионатът „ Самарско знаме “ в Стара Загора на 3 юни.
„ Нямам самообладание да пристигна 3 юни и да скачам пред родна аудитория, показа Тихомир Иванов. – Ще пъдя добър резултат още в първите си участия. Нормативът за Европейското в Бирмингам е 227 см, само че не считам да разгадавам на класиране по ранкинг. Нормата за Европейското е изцяло постижима и се надявам да се получи още в идните стартове, с цел да можем да се готвим пълноценно за Бирмингам. Доказал съм, че на огромните надпревари, в случай че съм здрав постоянно съм се осъществил ".
Освен на „ Самарско знаме “ Тихомир ще скача сигурно още на Балканиадата във Волос (20-21 юни) и Държавното състезание на 25-26 юли.
„ Разчитам на положителни резултати в първите стартове, с цел да получи на 100% удостоверение за шампионатите през сезона, добави още спортистът. - С Виктор Нинов всичко е ОК. Разбираме се добре. Тренираме пълноценно. На този стадий нямаме забележки. Той желае да се осъществявам. Напълно сме освободени душевен, че нещо би трябвало да се получи. Не съм на 20 г, с цел да ми е всичко непременно. Важното е и двамата да сме удовлетворени от взаимната си работа “.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




