Аталанта завърши наравно 1:1 като гост срещу Спортинг Лисабон в

...

Аталанта завърши наравно 1:1 като гост срещу Спортинг Лисабон

Аталанта приключи наедно 1:1 като посетител против Спортинг Лисабон в първи дуел от осминафиналите в Лига Европа.

Португалците поведоха с попадение на Паулиньо с удар от наказателното поле след асистентция на Тринкао в 17-ата минута.
 Аталанта - Болоня 1:2 в мач от Серия
Болоня с героичен поврат в Бергамо

Селекцията на Тиаго Мота се оправи с Аталанта

Отборът от Бергамо пое самодейността и пропуски в границите на по-малко четвърт час направиха Емил Холм, Джанлука Скамака и Мартен де Рон. Аталанта изравни посредством шут от близко на Скамака, пристигнал след неточност на домакините шест минути преди края на първата част.

В 42-ата минута още веднъж Джанлука Скамака беше покрай това да се разпише за повторно в срещата в португалската столица.

След почивката Себастиан Коатес от Спортинг и Сеад Колашинац от Аталанта пропуснаха преференциални благоприятни условия да се разпишат.

Италианците към момента нямат проваляне в Лига Европа през актуалната акция.

Реваншът сред двата тима е плануван за идната седмица, а останалите първи срещи от тази фаза на шампионата ще се изиграят в четвъртък.