Аталанта записа впечатляваща победа с 4:1 над Болоня в домакинството

...

Аталанта унищожи Болоня за 15 минути

Аталанта записа впечатляваща победа с 4:1 над Болоня в семейството си от 30-ия кръг на Серия " А ". Домакините на " Атлети Адзури д'Италия " раздраха своя противник и вкараха и четирите си попадения в границите на първите 15 минути посредством Йосип Иличич (3 и 5), Ханс Хатебоер (9) и Дуван Сапата (15). Почетното попадение за гостите бе дело на Рикардо Орсолини (54). Това бе значим триумф за бергамаските, които се приближиха единствено на точка от четвъртия Милан.

Йосип Иличич даде звук за головата фиеста още в 3-ата минута със страховит гол с шут отвън наказателното поле.

Отново Иличич удвои единствено две минути по-късно с диагонален удар от сложен ъгъл.

Третият гол вкара Хатебоер в 9-ата минута. Той бе изведен в наказателното поле и невъзмутимо осъществя за 3:0.

В 15-ата минута и Дуван Сапата записа изето си измежду голмайсторите. Той нахлу в наказателното поле, финтира бранител и от дребен ъгъл съумя да прати топката във вратата за 4:0.

В 54-ата минута Болоня върна един гол посредством Осорлини, който означи необикновен гол от фаул след удар съвсем от тъча.

С тази победа Аталанта се изкачи на 5-ото място с 51 точки. Болоня пък продължава да се бори за оцеляването си и остава в рисковата зона на 18-ото място с 27 точки.