Аталанта постигна важна победа в последния си мач за 2023-а

...

Успешен завършек на 2023-а година за Аталанта

Аталанта реализира значима победа в последния си мач за 2023-а година. " Бергамаските " надиграха Лече с 1:0 като хазаин в среща от 18-ия кръг на Серия " А ". Така съставът воден от Джанпиеро Гасперини записа трета победа в последните четири мача в шампионата, до момента в който съставът на Лече позволи втора поредна загуба.

Единственото попадение в дуела падна през второто полувреме. 26-годишният нападател на домакините Адемола Лукман се разписа за 1:0 в 58-ата минута на срещата.

Преди това, в 14-ата минута, Джанлука Скамака удари греда за Аталанта, а малко преди гола за състава от Бергамо бразилецът Габриел Стрефеца от Лече вкара топката във вратата на домакините, само че попадението не бе зачетено поради засада.

След този триумф " синьо-черните " се изкачиха на шесто място във краткотрайното класиране с 29 точки, до момента в който Лече заема 13-а позиция с 20 точки.
 Аталанта Салернитана 4:1 в мач от Серия
Силно второ полувреме обезпечи безапелационна победа на Аталанта над Салернитана

Втори следващ триумф за " бергамаските "