Аталанта победи гостуващия Сасуоло с 2:1 и се класира на

...

Аталанта мина през Сасуоло на път за четвъртфиналите

Аталанта победи гостуващия Сасуоло с 2:1 и се класира на четвъртфиналите на шампионата за Купата на Италия. Андреас Корнелиус откри резултата в 16-та минута, а Рафаел Толой вкара с глава след ъглов удар в 33-та за домакините, които стигнаха и до две греди след удари на Рикардо Орсолини и Ясмин Куртич. Сасуоло върна един гол 16 минути преди края с удар на Толой в личната му врата, само че не съумя да изравни, макар че домакините доиграха срещата с човек по-малко поради червен картон на Куртич в 89-та минута.
#AtalantaSassuolo 2-1
GALLERY
#Cornelius #Toloi
#TIMcup #CoppaItalia
#GoAtalantaGo pic.twitter.com/QdZKfusQuC
— Atalanta B.C. (@Atalanta_BC) December 20, 2017

Наполи победи Удинезе във вторник и ще одобри Аталанта при започване на януари. По-късно през днешния ден Рома играе против Торино, а носителят на трофея Ювенутс приема Дженоа. В четвъртфинали на 26-и и 27-и декември Лацио ще играе против Фиорентина, а Интер - против Милан.