Американският президент Доналд Тръмп заяви, че правителството му е взело

...
Американският президент Доналд Тръмп заяви, че правителството му е взело
Коментари Харесай

Тръмп: Вече взехме 50 милиона барела петрол от Венецуела, продаваме го на свободния пазар

Американският президент Доналд Тръмп съобщи, че държавното управление му е взело 50 милиона барела нефт от Венецуела и че продава част от този нефт на свободния пазар.

" Взехме 50 милиона барела нефт от Венецуела през първите четири дни. Има още милиони барели. Продаваме го на свободния пазар. Сваляме цените на петрола ", съобщи Тръмп на конференцията в Белия дом.

Американският президент сподели още, че обмисля да включи венецуелската опозиционна лидерка Мария Корина Мачадо в някакво качество в ръководството на Венецуела, само че не посочи каква роля би играла тя.

" Разговаряме с нея и може би ще я включим по някакъв метод. Много ще се веселя, в случай че успеем да създадем това, Мария ", сподели Тръмп, който предходната седмица се срещна с Мачадо, която му подари Нобеловата си премия за мир.

Тръмп сподели също, че му следва значим диалог с турския президент Реджеп Тайип Ердоган.

Съединени американски щати се пробват да пазят кюрдите в Сирия, сподели също Тръмп, в отговор на журналистически въпрос за отбраната на правата на сирийските кюрди.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР