Аталанта е полуфиналист за Купата на Италия. Бергамаските изиграха драматичен

...

Аталанта е на полуфинал за Купата на Италия

Аталанта е полуфиналист за Купата на Италия. Бергамаските изиграха трагичен четвъртфинал против Лацио, в който доближиха до триумфа с 3:2. В идващия кръг " Богинята " ще се изправи всред спечелилия от двойката Наполи - Специя.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута, когато в прегръдките на своите сътрудници попадна Берсат Джимсити. До 34-ата обаче Лацио сътвори цялостния поврат, като попадения осъществиха Мурики и Ачерби.
 Интер победи Милан с 2:1 за Купата на Италия
Интер изхвърли Милан от Купата на Италия след спиращо дъха дерби

Наложи се съдийска промяна

И тъкмо, когато Аталанта се намираше в деликатна обстановка, Малиновский върна очакванията на " бианконерите " с изравнителен гол за 2:2. Асистенцията беше на Луис Муриел.

Малко след подновяването на играта, Хосе Паломино от бергамаските беше направен с пряк червен картон, което още веднъж сложи момчетата на Гасперини в сложен миг. Изненадващо обаче, 180 секунди по-късно, Аталанта въпреки всичко стигна до фундаменталния трети гол. Алексей Миранчук се възползва от подаване на Ромеро и преодоля Пепе Рейна.
 Специя отстрани Рома от шампионата за Купата на Италия
Страхотен Гълъбинов се развихри против Рома и оказа помощ на Специя да сътвори сензацията за Купата на Италия

Българският нападател свети с гол и асистенция на " Олимпико "

В 67-ата минута домакините можеха да си създадат мача до края надалеч по-спокоен, само че Дуван Сапата пропиля дузпа. Тя бе отсъдена за нарушаване на Уесли Хьод.

АТАЛАНТА - ЛАЦИО 3:2

1:0 Джимсити (7 " ), 1:1 Мурики (17 " ), 1:2 Ачерби (34 " ), 2:2 Малиновский (37 " ), 3:2 Миранчук (57 " )