Asus представи на Computex 2025 нов геймърски монитор ROG Strix

...
Asus представи на Computex 2025 нов геймърски монитор ROG Strix
Коментари Харесай

Asus представи „най-бързия монитор за киберспорт“ – Strix Ace XG248QSG с честота до 610 Hz

Asus показа на Computex 2025 нов геймърски екран ROG Strix Ace XG248QSG с 24,1-инчов Super TN панел и Full HD (1080p) резолюция. Устройството е способно да реализира периодичност на освежаване до 610 Hz в овърклокнат режим. В допълнение към изключителната периодичност на освежаване XG248QSG предлага ултраниска входна инертност от единствено 0,8 ms.

Според производителя мониторът Strix Ace XG248QSG е предопределен за професионални геймъри и киберспортисти, за които скоростта и бързата реакция са по-важни от качеството на изображението. Мониторът употребява технологията Extreme Low Motion Blur 2 (ELMB 2) на Asus, която съгласно компанията понижава размазването на изображението, като в същото време поддържа бляскавост с 65% по-висока спрямо сходни решения на други марки.

Strix Ace XG248QSG показва и време за реакция от 0,1 ms с помощта на фирмената технология GameFast на Asus. Въпреки че употребява Super TN панел, екранът съгласно Asus обезпечава обичайно цветово покритие – 90% от цветовия диапазон DCI-P3.

ROG Strix Ace XG248QSG е изключително фокусиран върху ергономичността: площта на основата е понижена с 30%, с цел да се спести място на работния плот. Информация за цената и датата на започване на доставките, производителят към момента не е разкрил.

Източник: kaldata.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР