Астана докосва четвърта поредна титла, откакто Станимир Стоилов пое отбора

...

Мъри и Астана докосват титлата в Казахстан

Астана допира четвърта поредна купа, откогато Станимир Стоилов пое тима през 2014 година
Астана стигна до цялостен поврат в отсрочения си мач с Иртиш Павлодар и дръпна с четири точки пред втория Кайрат. Като домакини възпитаниците на Мъри Стоилов стигнаха до триумф с 2:1.

В 41-та минута Антонио Родриго откри резултата за гостите от Павлодар, само че след почивката стана и цялостният поврат. Първо Роман Буртазяев в 52-та минута изравни, а в 64-та Патрик Твумаси направи 2:1 от дузпа.

Това се оказа и резултатът до края на дуела. След тази развръзка Астана събра 73 точки, с четири повече пред Кайрат, като до края на сезона остават три кръга.

Но първенците са с мач по-малко против последния в класирането Окжетпес и могат да пернат още повече. На процедура, в случай че завоюват още единствено пет точки в последните си четири дуела, Станимир Стоилов и компания ще ликуват с четвърта поредна купа.
Източник: fakti.bg