Астън Вила приема Манчестър Юнайтед в мач от 24-ия кръг

...

НА ЖИВО: Астън Вила vs Манчестър Юнайтед 1:1, Дъглас Луис изравни

Астън Вила приема Манчестър Юнайтед в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Резултатът към този миг е 1:1. Расмус Хойлунд откри резултата в 17-ата минута, а в 67-ата минута Дъглас Луис изравни резултата на " Вила Парк ". Двубоят се предава директно по DIEMA SPORT 2.

Срещата в Бирмингам стартира равностойно, като Астън Вила имаше леко преимущество при владението на топката. След 12 минути игра гостите стигнаха до ъглов удар, след който Хари Магуайър игра с глава, само че прати топката над напречната греда на Емилиано Мартинес. Секунди по-късно " виланите " сгрешиха при изнасянето на топката от своето поле, а Бруно Фернандеш комбинира с Расмус Хойлунд. Диего Карлос покри засадата, само че бразилецът работи бързо и блокира удара на датчанина. След корнера се получи разиграване за Ман Юнайтед, а Гарначао стреля от междинна отдалеченост, само че настрана.

В 17-ата минута " алените дяволи " стигнаха до гол след нов ъглов удар. Хари Магуайър се извиси над всички и смъкна топката за Хойлунд, който от близко матира Мартинес с удар сред краката на аржентинеца. Домакините желаеха засада на нападателя на Ман Юнайтед, само че Оли Уоткинс покри засадата и голът бе постоянен - 1:0 за гостите.

Три по-късно Алекс Морено надигра вляво Гарначо и пусна паралелен пас за Джейкъб Рамзи. Англичанинът си проправи място за изстрел, само че той не затрудни Андре Онана. При идващото нахлуване Джон МакГин сви вдясно за Леон Бейли, а някогашният състезател на Байер Леверкузен стреля по диагонала, само че неопределено.

Натискът на Вила се засилваше, а в 24-ата минута Джон МакГин насочи яростен удар посока вратата на камерунския пазач на гостите, само че Онана сподели " здрави " ръце и боксира в ъглов удар. След него се получи блъсканица пред него, но в последна сметка играта бе възобновена с начален удар.

Малко по-късно МакГин даде приказен извеждащ пас към Уоткинс, който се озова против Онана. Английският нападател шутира, а вратарят парира, след което се сблъска тежко с Диого Далот. В 27-ата се откри нов късмет пред бирмингамци, откакто Морено даде извеждащ пас към Рамзи. Той стреля технично, но не завъртя задоволително добре топката, с цел да може тя да влети във вратата на Манчестър Юнайтед.

Натискът на бирмингамци леко се притъпи, само че въпреки всичко отборът на Унай Емери беше по-дейният до края на почивката. Малко преди края ѝ Каземиро получи противоречив жълт картон при единоборство с Мати Кеш. В последната минута от постоянното време МакГин изненада от фал Андре Онана, който потегли да улавя топката, само че шотландецът стреля непосредствено. В последна сметка обаче Онана отрази удара на халфа на Вила.

На почивката Ерик загар Хаг размени Люк Шоу, а на неговото място се появи Виктор Линдельоф. Три след подновяването домакините бяха извънредно покрай това да изравнят резултата. Мати Кеш се надигра чудесно вдясно и пусна паралелен пас за Оли Уоткинс. Нападателят на Вила изпревари защитник на " алените дяволи " и стреля от няколко метра, само че Андре Онана направи зашеметяващо избавяне.

След час игра Джейкъб Рамзи беше открит на два пъти чудесно от Леон Бейли, само че и двата пъти халфът не работи добре, с цел да приключи качествено нападението. В 66-ата минута устремът на Вила се увенча с триумф в последна сметка. Домакините извършиха ъглов удар, а Джон МакГин получи и стреля от близко, само че Диого Далот с тяло блокира. Тя отиде вляво към Леон Бейли, който незабавно пусна към свободния Дълас Луис, а той от 3 метра не пропусна - 1:1.