Астън Вила и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:1 след

...

НА ЖИВО: Астън Вила - Ман Юнайтед 0:1 на почивката, домакините се активизираха

Астън Вила и Манчестър Юнайтед играят при резултат 0:1 след попадението на Бруно Фернандес на "Вила Парк " в мач от 22-ия кръг на британската Висша лига. Срещата може да гледате директно по DIEMA SPORT 2, както и на DIEMA XTRA. Тук на страницата Gong.bg пък ще проследим детайлно дуела и всичко най-интересно към него.

Двата отбора се срещнаха и преди няколко дни за ФА Къп, като тогава победител излязоха "червените дяволи ". Гол на Скот Мактомини бе задоволителен за триумфа с 1:0 и прекосяване в идващия кръг на конкуренцията.

Още в шестата минута Юнайтед поведе. Телес извърши късо директен свободен удар към Бруно Фернандес, който стреля от към 25 метра и свари доста неопитен Емилиано Мартинес. Топката мина сред ръцете и краката на аржентинския пазач, като самият той имаше искания за засада на Единсон Кавани, който протегна крайник към топката, само че не игра с нея.

Десетина минути след гола, Телес центрира рисково, а Кавани се размина с топката под натиска на Конса, там обаче бе Грийнууд, който стреля рисково, само че Мартинес се реваншира и избави сигурен гол.

Още 10 по-късно най-активният от Юнайтед - Алекс Телес стреля мощно от директен свободен удар, само че още веднъж Мартинес избави. Няколко секунди по-късно, след отбитата от аржентинеца топка и Грийнууд опита отдалечен изстрел с десния крайник, само че топката мина до лявата греда на вратата на домакините. Първата рискова офанзива за бирмингамци пристигна в 32-ата минута, само че ударът на Уоткинс откри тялото на Де Хеа. В ответната офанзива Грийнууд още веднъж опита да означи, само че бе развенчан от вратаря на Вила.

В 35-ата минута пристигна първата по-сериозна заплаха пред вратата на Манчестър. Дин центрира от корнер, а Буендиа бе оставен непокрит и стреля с глава, само че Давид Де Хеа резервира вратата на своя отбор суха. Три минути преди почивката Кеш центрира отдясно, само че топката пропусна всички и се озова в другия бек на Вила - Люка Дин. Французинът стреля мощно, само че за втори следващ път опитният испански вратар избави отбора си.

LIVE Астън Вила - Манчестър Юнайтед 0:1

0:1 Бруно Фернандес 6`

Астън Вила(4-3-3): Eмилиано Мартинес - Мати Кеш, Езри Конса, Тайрън Мингс, Люка Дин(ж.к.) - Морган Сансон, Дъглас Луиз(ж.к.), Джейкъб Рамзи - Емилиано Буендиа, Дани Ингс, Оли Уоткинс

Мениджър: Стивън Джерард

This is your Aston Villa team to face Manchester United.