Започна отстраняването на щетите от пороя във варненското село Медовец
Асфалтовата настилка на улиците в Медовец е била нарушена след проливния дъжд. Един от петте моста над дерето в обитаемото място е опустошен от придошлата вода и три фамилии нямат достъп до домовете си. Това стана ясно след оглед на вредите в дългополското село.
Областният шеф Марио Смърков, кметът на Дългопол Георги Георгиев, кметът на с. Медовец Мустафа Исмаил, шефът на Дирекция „ Социално подкрепяне “ – Провадия и представители на Басейнова дирекция „ Черноморски регион “ се срещнаха през днешния ден с поданици на потърпевшото село.
Бедствието се размина без човешки жертви, само че материалните вреди не са малко. Частичното бедствено състояние беше оповестено поради провалите, които пороят нанесе по няколко улици, в жилищни здания, селскостопански постройки и дворове на къщи. Пострадала е и земеделска продукция.
Сред неотложните потребности на хората, наранени от бедствието, които регионалният шеф и водените от него специалисти откриха, са нуждата от ремонт на залетите с вода и тиня пространства в потърпевшите домове. Хората чакат и помощ за почистването на наносите и земната маса, залели дворовете им. Служителите от Дирекция „ Социално подкрепяне “ – Провадия, които регионалният шеф особено предложения в Медовец, са оказали подпомагане при попълването на документите за обществено подкрепяне. След разглеждане на заявките хората ще получат нормативно избраната от страната помощ.
Важна задача, зародила след вчерашното злополучие, е възобновяване на естествената проходимост на деретата в селото, които би трябвало да бъдат почистени от насъбраните от придошлата вода дървета, наноси и тиня.
Днес стартира и отстраняването на вредите в селото. Разчистват се наносите от кал и тиня, а улиците с разронена настилка ще бъдат засипани с трошляк. За хората, които не могат да стигнат до домовете си, е обезпечен и различен път.
Останалите четири мостови уреди в селото също би трябвало да бъдат почистени от тинята, с цел да станат проходими.
Областният шеф Марио Смърков, кметът на Дългопол Георги Георгиев, кметът на с. Медовец Мустафа Исмаил, шефът на Дирекция „ Социално подкрепяне “ – Провадия и представители на Басейнова дирекция „ Черноморски регион “ се срещнаха през днешния ден с поданици на потърпевшото село.
Бедствието се размина без човешки жертви, само че материалните вреди не са малко. Частичното бедствено състояние беше оповестено поради провалите, които пороят нанесе по няколко улици, в жилищни здания, селскостопански постройки и дворове на къщи. Пострадала е и земеделска продукция.
Сред неотложните потребности на хората, наранени от бедствието, които регионалният шеф и водените от него специалисти откриха, са нуждата от ремонт на залетите с вода и тиня пространства в потърпевшите домове. Хората чакат и помощ за почистването на наносите и земната маса, залели дворовете им. Служителите от Дирекция „ Социално подкрепяне “ – Провадия, които регионалният шеф особено предложения в Медовец, са оказали подпомагане при попълването на документите за обществено подкрепяне. След разглеждане на заявките хората ще получат нормативно избраната от страната помощ.
Важна задача, зародила след вчерашното злополучие, е възобновяване на естествената проходимост на деретата в селото, които би трябвало да бъдат почистени от насъбраните от придошлата вода дървета, наноси и тиня.
Днес стартира и отстраняването на вредите в селото. Разчистват се наносите от кал и тиня, а улиците с разронена настилка ще бъдат засипани с трошляк. За хората, които не могат да стигнат до домовете си, е обезпечен и различен път.
Останалите четири мостови уреди в селото също би трябвало да бъдат почистени от тинята, с цел да станат проходими.
Източник: moreto.net
КОМЕНТАРИ




