Арсенал започна с победа участието си в приятелския международен турнир

...

"Арсенал" надви "Байерн" след дузпи

" Арсенал " стартира с победа присъединяване си в приятелския интернационален шампионат International Champions Cup, откакто се наложи над " Байерн " след дузпи.

Двубоят, който се игра в Шанхай, приключи 1:1 в постоянните 90 минути. Баварците поведоха с гол на Роберт Левандовски от дузпа при започване на мача, а Алекс Айоби изравни за " топчиите " в добавеното време.

Матс Хумелс и Кингсли Коман бяха точни при 11-метровите удари за " Байерн ", до момента в който Дейвид Алаба, Ренато Санчес и Хуан Бернат пропуснаха. За " Арсенал " дузпите вкараха Арън Рамзи, Начо Монреал и Айоби, а Мохамед Елнени сбърка.

Баварците бяха по-силният тим през първото полувреме, като единствено отлични намеси на Петър Чех лишиха немския първенец от огромен задатък на почивката. Титуляри за " Байерн " започнаха новите попълнения Корентин Толисо и Хамес Родригес, а рекордната покупка на " Арсенал " Александър Лаказет игра в нахлуване на " топчиите ".

" Байерн " поведе в 9-ата минута с гол от дузпа на Левандовски, отсъдена за нарушаване на 19-годишния Ейнсли Мейтлънд-Найлс против Бернат.

Последва офанзива на " Арсенал " отляво, която приключи с удар от воле на Месут Йозил, избавен от Том Щарке. Вратарят на " Байерн " постави завършек на кариерата си през предишния сезон, само че беше викнат за турнето на тима в Китай поради травмите на Мануел Нойер и Свен Улрайх.

В 21-ата минута Толисо вкара топката в мрежата на Чех след пас на Томас Мюлер, само че голът беше погрешно анулиран поради засада. През второто полувреме двата тима направиха голям брой смени, които оказаха резултат върху равнището на игра.

В събота " Байерн " ще играе с " Милан " в Шенжен, до момента в който " Арсенал " ще срещне британския първенец " Челси " още веднъж в " Шанхай ".
Източник: dnevnik.bg