Арсенал загуби от Брентфорд с 2:3 в контрола, играна на

...

Арсенал пусна 3 гола за 20 минути и загуби на Емиратс

Арсенал загуби от Брентфорд с 2:3 в контрола, играна на " Емиратс ". Преди няколко дни " топчиите " вкараха шест безответни гола на Чарлтън, само че нощес получиха три попадения след почивката и отстъпиха на отбора от Чемпиъншип.

Мачът се игра без аудитория, а преди началото му футболистите на Арсенал излязоха с фланелки в поддръжка на акцията " Black Lives Matter " и застанаха на коляно, отдавайки респект на афроамериканеца Джжордж Флойд, погубен при полицейски арест.

Първото състояние в дуела се откри пред Букайо Сака, само че младокът не се възползва от положителното центриране на Никола Пепе. Авторът на хеттрик против Чарлтън Джо Уилок също пропусна да открие резултата, само че се реваншира пет минути преди почивката и Арсенал поведе.

След почивката Пепе уцели греда, а Артета направи пет смени, като пусна в игра Давид Луис, Ейнсли Мейтланд-Найлс, Матео Гендузи, Месут Йозил и Александре Лаказет. " Топчиите " имаха превъзходство, само че в 70-ата минута мощен удар на Тарик Фосу направи безопомощен Емилиано Мартинес за 1:1. Лаказет още веднъж изведе Арсенал напред, само че с голове на Халил Дервисоглу и Шандън Баптист гостите измъкнаха успеха.