Арсенал продължи да поставя конкурента си за титлата в Англия

...

Арсенал вкара три на Борнемут и постави Сити под напрежение

Арсенал продължи да слага съперника си за купата в Англия Манчестър Сити под съществено напрежение, откакто победи Борнемут с 3:0 вкъщи в мач от 36-ия кръг на Висшата лига.

" Артилеристите " започнаха деня с точка преднина пред " жителите " и с триумфа на " Емиратс " си подсигуряваха, че ще завършат седмицата като водачи. Играчите на Микел Артета преобладаваха през цялото време, само че имаха проблеми в офанзива през първото полувреме. Те съумяха да поведат тъкмо преди почивката, когато Букайо Сака осъществя дузпа, отсъдена за противоречиво нарушаване против Кай Хаверц. В 70-та минута Леандро Тросар удвои за лондончани, а малко по-късно гол на Борнемут бе анулиран след интервенция на ВАР. В добавеното време Деклан Райс оформи крайното 3:0 в интерес на Арсенал.

Така " артилеристите " към този момент имат 83 точки, четири повече от втория Манчестър Сити, само че " жителите " са с два мача по-малко, първият от които е домакинство на Уулвърхемптън довечера. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg