Арсенал постигна седма поредна победа във Висшата лига, след като

...

Арсенал се разправи с Лийдс и отново се откъсна на върха

Арсенал реализира седма поредна победа във Висшата лига, откакто в мач от 29-ия кръг съкруши с 4:1 Лийдс Юнайтед на своя стадион.

Габриел Жезус откри резултата през първото полувреме от дузпа, а с два бързи гола при започване на втората част, " Топчиите " сложиха точка на разногласието.
 Суперкомпютър предсказа: Арсенал ще стане първенец на Англия!

Артилеристите са в невероятна форма

Бен Уайт повиши на 2:0, Жезус се разписа за повторно в срещата в 55-ата минута. Почетното попадение за гостите вкара Расмус Кристенсен в края на дуела. В 84-ата минута прецизен беше и Гранит Джака.

С успеха Арсенал събра 72 точки и още веднъж има 8 т. преднина пред Манчестър Сити, който е с мач по-малко. Лийдс се намира на 17-та позиция с 26 пункта.

В идващия кръг лондончани гостуват на Ливърпул, а Лийдс приема Кристъл Палас. За Сити пък следва аудиенция на Саутхямптън.