Арсенал постигна седма домакинска победа в осем мача – 3:0

...

Арсенал дръпна с 4 точки след 3: 0 над Борнемут

Арсенал реализира седма домакинска победа в осем мача – 3:0 над Борнемут в 36-ия кръг. Артилеристите събраха 83 точки, 4 повече от. Шампионът обаче е играл два мача по-малко.

Спорна дузпа малко преди края на първото полувреме, осъществена от Букайо Сака, даде задатък на домакините. Кай Хаверц беше изведен зад защитата и когато се опита да премине около Травърс, падна след контакт с ръцете на вратаря. Съдията Дейвид Куут уточни бялата точка, а ВАР удостовери решението. Телевизионните повторения обаче демонстрираха по какъв начин ирландският вратар прави всичко допустимо да се спре, само че Хаверц провлачи крайници си и падна..

Леандро Тросар успокои нервите с втори гол в 70-ата минута. Той се разписа след безредие и пас на Деклан Райс. В осмата минута на добавеното време самият Райс оформи крайното 3:0.

Освен това гол на централния бранител Габриел в интерес на Арсенал беше анулиран поради засада.
Източник: flashnews.bg