Арсенал посреща Порто в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига.

...

НА ЖИВО: Арсенал - Порто 1:0, продължения в Лондон

Арсенал посреща Порто в мач-реванш от 1/8-финалите на Шампионска лига.. Леандро Тросар поведе домакините в 41-ата минута. Двубоят може да го наблюдавате НА ЖИВО на Gong.bg, където ще ви създадем съпричастни към конфликта минута по минута.

Напълно предстоящо, лондонският отбор започва по-настъпателно срещата. В четвъратата минута Хавертц комбинира с Букайо Сака, чийто удар с глава обаче беше неакуратен. След 13 минути игра Букайо Сака съумя да нанесе рисков удар към португалската врата, а стражът Диого Коща не се намеси задоволително безапелационно, само че някак съумя да избие настрана. Последва разбъкрване и корнер за домакините, които комбинираха добре, а топката се озова в непокрития капитан Мартин Йодегор, който шутира с левия крайник, но настрана от вратата на " драконите ".

Първата опция за Порто пристигна в 16-ата минута, а Еванилсон стреля с левия след неточност на Салиба, но Давид Рая покри ъгъла и не разреши да се стигне до следващо развиване. Шест по-късно Рая още веднъж трябваше да прави избавяне против Еденилсон, който стреля мощно с десния крайник, само че испанският пазач боксира настрана. След това шут на Вендел беше блокиран от защитник на англичаните.

В 29-ата минута Бен Уайт получи вдясно и даде подаване към Кай Хавертц, който беше зад далечната греда. 41-годишният Пепе със сетни старания чукна топката преди Хавертц и предотврати гол за " топчиите ". Домакините съумяха да открият резултата четири минути преди края на първото полувреме. Уендел не почисти дълга топка, а Йодегаор овладя и пусна към Тросар, с цел да може белгиецът с тънък удар да матира Коща - 1:0.

Втората част на " Емирейтс " стартира с по-ниско движение от двата тима, въпреки " артилеристите " да продължаваха трайно да владеят топката. В 51-ата шут на Деклан Райс беше блокиран от защитник на португалците. В 68-ата минута капитанът на домакините - Йодегорд, удвои превеса на домакните. Кай Хаветц и Пепе се надиграха след дълга топка, а германецът задържа португалския защитник. След това топката се озова в норвежеца, който насочи прецизен изстрел, само че той беше анулиран заради нарушаване на Хавертц.

Осем преди края резервата Габриел Жезус можеше да стане воин за Артета и домакините, само че вратарят Коща направи ужасно избавяне в тази обстановка. В последвалите минути двата тима не съумяха да се надлъжат и Клеман Тюрпен свири последния съдийски сигнал, който води отборите към продължения, откакто общият резултат в постоянното време от двете срещи беше 1:1.

LIVE /  (0:1 в първия мач)

1:0 Тросар 41'

Рефер: Клеман Тюрпен (Франция)

Стадион: " Емирейтс " (Лондон, Англия)

Арсенал:  22 Давид Рая – 4 Бен Уайт, 2 Уилиям Салиба 6 Габриел Магаляес, 15 Якуб Кивиор – 8 Мартин Йодегаард, 41 Деклан Райс, 20 Жоржиньо – 7 Букайо Сака, 29 Кай Хавертц, 19 Леандро Тросар

Треньор: Микел Артета

Порто:  99 Диого Коща – 18 Уендел, 31 Отавио, 3 Пепе, 23 Жоао Марио – 22 Варела, 16 Нико Гонсалес – 11 Пепе, 13 Галено, 10 Франсиско Консейсао – 30 Еванилсон

Треньор: Серджио Консейсао