Арсенал посреща Кристъл Палас в мач от 21-я кръг на

...

НА ЖИВО: Арсенал - Кристъл Палас, съставите

Арсенал посреща Кристъл Палас в мач от 21-я кръг на Висшата лига. Срещата е с начален час 14:30 и може да я наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT 2, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към дуела, като го наблюдава минута по минута.

Арсенал е в неуверена форма, като няма победа от четири мача във всички шампионати. Тимът на Микел Артета страда от неналичието на попадения, като има едвам 37 в 20 мача, а най-изявеният голмайстор на " артилеристите " е Букайо Сака с 6 гола в противниковата врата. При възможен триумф Арсенал може да застане на единствено 2 точки зад водача Ливърпул във краткотрайното класиране.

Кристъл Палас се усъвършенства в последните мачове, откакто бе навлязъл в отрицателна форма. Въпреки това, отборът на Рой Ходжсън има едвам една победа в последните си 11 мача във всички шампионати. Кристъл Палас е единствено на пет точки от рисковата зона и сигурно ще желае да избегне да бъде въвличан в борба за оцеляване.

Стартови сформира:

Арсенал:  22. Давид Рая, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел, 2. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 29. Кай Хаверц, 41. Деклан Райс, 8. Мартин Йодегор, 19. Леандро Тросар, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус

Кристъл Палас:  30. Дийн Хендерсън, 3. Тайрик Мичъл, 17. Натаниел Клайн, 6. Марк Гехи, 16. Йоаким Андерсен, 10. Еберечи Езе, 26. Крис Ричардс, 8. Джеферсон Лерма, 15. Джефри Шлуп, 19. Уил Хюз, 14. Жан-Филип Матета