Арсенал победи с 4:1 Лийдс и направи нова решителна крачка

...

Отличен Арсенал разби Лийдс и се доближи още повече до титлата

Арсенал победи с 4:1 Лийдс и направи нова решителна крачка към купата във Висшата лига. Головете на " Емирейтс " вкараха Габриел Жезуш на два пъти, Бен Уайт и Гранит Жака.В 20-ата минута йоркшърци проведоха многоходова офанзива, при която Луис Синистера центрира в наказателното поле, където след рикошет в Томас Партей кълбото се озова в Крисенсио Съмървил, който беше останал самичък против вратаря. Страничният рефер обаче сбърка и подвигна засада. След половин час игра Съмървил проби отляво, направи двойно с Марк Рока и се озова на стрелкова позиция, само че ударът му беше слаб и не затрудни Рамсдейл.

Минута по-късно гостите откраднаха топката в центъра и проведоха страхотна контраофанзива. Съмървил напредна с топката и подаде към Брендън Аарансън. Америкенцът шутира от дребен ъгъл, само че вратарят се оправи.

В 34-ата минута Габриел Жезус проби в наказателното поле, при което Люк Ейлинг, който беше паднал на тревата, го закачи в коляното. Главният рефер Лий Мейсън незабавно уточни бялата точка, а ВАР удостовери решението му. Зад топката застана Жезус и с удар в средата на вратата вкара за 1:0.

Арсенал стартира вихрено второто полувреме и в 47-ата минута удвои задатъка си. Олександър Зинченко получи отляво и пусна към Мартинели. Бразилецът финтира Ейлинг и центрира в наказателното поле, където Бен Уайт беше оставен непокрит на далечната греда и вкара за 2:0.

Лондончани продължиха да бъдат по-добрия тим на терена и в 55-ата минута стигнаха до класическа преднина. Жезус получи пред наказателното поле и подаде към Тросар. Белгиецът проби, стигна до аутлинията и пусна пас по земя във вратарското поле, където Жезус от 3-4 метра засече във вратата за 3:0.

В 76-ата минута Лийдс върна един гол. Йоркшърци проведоха рискова контраофанзива, при която Родриго проби отляво и откри Расмус Кристенсен пред наказателното поле. Защитникът насочи удар, който рикошира в Зинченко и стана неспасяем за Рамсдейл за 3:1.

В 84-ата минута Арсенал вкара четвърто попадение. Гранит Джака се измъкна от отбраната на гостите и засече с глава центриране на Йодегор за 4:1.
Източник: novsport.com