Арсенал напусна рано-рано турнира за Купата на Футболната асоциация, след

...

Нотингам Форест изхвърли Арсенал от Купата на Англия

Арсенал напусна рано-рано шампионата за Купата на Футболната асоциация, след проваляне с 2:4 в гостуването си на втородивизионния Нотингам Форест в мач от 1/32 финалите.

27 200 фенове по трибуните на "Сити Граунд" станаха очевидци на триумфа на Нотингам, който е повторен победител в конкуренцията и за последно я печели през далечната 1959 година Елик Лихай даде преднина на Форест в 20-ата минута, само че 180 секунди по-късно Пер Мертезакер изравни резултата. Защитникът Лихай още веднъж изведе Нотингам напред малко преди края на полувремето, а 18-годишният Бен Бреретън повиши на 3:1 от дузпа в средата на втората част. Дани Уелбек върна интригата 11 минути преди края, само че в 85-ата домакините още веднъж получиха правото да изпълнят дузпа и този път 20-годишният Киърън Доуел бе прецизен от бялата точка и постави завършек на разногласието. Така Арсенал отпадна от конкуренцията, а Форест влезе в 1/16 финалите. /БГНЕС
Източник: bgnes.com