Арсенал и Фулъм играят при 2:1 в двубой от третия

...

НА ЖИВО: Арсенал - Фулъм 2:1, светкавичен обрат за домакините

Арсенал и Фулъм играят при 2:1 в дуел от третия кръг на британската Висша лига.

„ Артилеристите “ и „ котиджърс “ дадоха начало на лондонското дерби между тях в 17:00 часа.

Срещата може да гледате по DIEMA SPORT 2 или да наблюдавате на Gong.bg!

След по-малко от 60 секунди игра Фулъм поведе. При разиграване на топката Букайо Сака сбърка с пас обратно, а оттова Андреас Перейра приключи с удар за 0:1.

„ Топчиите “ пробваха бърз отговор и удар на Мартинели мина около вратата.

В 12-ата минута “артилеристите ” бяха покрай 1:1 - центриране на Тросар откри Сака в наказателното поле. Той върна към Хавертц, само че германецът не съумя да насочи топката към мрежата от прелестна позиция.

В 30-ата минута и удар с глава на Сака се оказа неакуратен, въпреки англичанинът да бе на отлична позиция.

Минути преди края на първата част Йодегор прати топката във вратата на Бернд Лено, само че попадението на норвежеца бе анулирано поради засада.

След почивката обстановката не се промени доста - Арсенал продължи да търси късмет за гол.

В 52-ата минута обаче Рийд стреля от границата на наказателното поле, само че около вратата.

Около 20 минути преди края на мача Виейра бе препънат в наказателното поле, а Пол Тиърни без съмнение уточни бялата точка. След малко препирни към местоположението на топката преди наказателния удар, в последна сметка се стигна и до осъществяването. А то донесе 1:1 - прецизен бе Букайо Сака.

Само две минути трябваха на Арсенал за цялостния поврат. Мартинели откри Виейра на скорост по лявото крило, а полузащитникът пусна паралелен пас в наказателното, където Нкетия бе заел добра позиция и направи 2:1.

LIVE / Арсенал - Фулъм 2:1

0:1 Андреас Перейра 1`

1:1 Букайо Сака 70` (д)

2:1 Еди Нкетия 72`

Арсенал:  Аарън Рамсдейл, Томас Партей, Бен Уайт, Уилиям Салиба, Якуб Кивиор, Деклан Райс, Мартин Йодегор, Кай Хавертц, Букайо Сака, Габриел Мартинели, Леандро Тросар

Мениджър: Микел Артета