Aрсенал и Челси завършиха наравно 2:2 в един от най-интересните

...

"Арсенал" и "Челси" не се победиха в мач с 4 гола, Мората пропусна още толкова

" Aрсенал " и " Челси " приключиха наедно 2:2 в един от най-интересните мачове от британската Висша лига от началото на сезона.

В дуел от 22-ия кръг двата отбора предложиха на феновете доста страсти. На " Емиратс " домакините откриха в 63-ата минута с попадение на Джак Уилшър, само че единствено 4 по-късно Еден Азар осъществя дузпа, отсъдена за фаул против самия него.

" Челси " направи цялостен поврат в 84-ата минута, когато прецизен беше Маркос Алонсо. " Сините " се виждаха спечелили, Ектор Бейерин обаче бе на друго мнение и изравни за 2:2 надълбоко в добавеното време.

Малко по-късно гостите имаха златна възножност да си тръгнат с трите точки. Алваро Мората излезе самичък против Петър Чех, само че стреля право в него. Впоследствие топката попадна в Давиде Дзапакоста и италианският национал разтресе левия непряк дирек с мощен удар.

Гостите има защо да съжаляват, а грешникът довечера е единствено един - Алваро Мората. Испанецът пропусна куп положителни положения.

След равенството първенецът " Челси " остава на трето място, към този момент единствено на точка зад втория " Манчестър Юнайтед " и на внушителните 16 от водача " Манчестър Сити ". " Арсенал " пък е шести с 39 пункта, на 5 от зона " Шампионска лига ".
Източник: btvnovinite.bg