Арсенал и Брайтън завършиха наравно 0:0 в последния мач от

...

Арсенал не победи, но и не допусна гол от Брайтън

Арсенал и Брайтън приключиха наедно 0:0 в последния мач от съботната стратегия 7-ия кръг в британската Висша лига.

Гостите от Лондон могат да са по-доволни, че взеха точка от мача, който се игра под пороен дъжд, тъй като домакините имаха по-чистите голови положения.

Брайтън имаше преимущество през първото полувреме, само че не се възползва от шансове си. Тросар и Мопе пропуснаха положителни благоприятни условия, а удар с глава на Дан Бърн приключи в гредата. Най-добрият късмет за лондончани през първата част се откри пред Обамеянг, само че той стреля с глава около вратата.

След почивката Арсенал доста рядко стигаше до вратата на противника. При една от дребното благоприятни условия Емил Смит Роу стреля право във вратаря на домакините Роберт Санчес.

Така в последна сметка приключи серията от 4 победи на Арсенал във всички шампионати, а двата тима останаха на тъкмо 4 точки един от различен.

Брайтън има 14, до момента в който лондончани са с 10 в своя актив след 7 изиграни мача.

В идващия кръг домакините одобряват Манчестър Сити, до момента в който на Арсенал гостува Кристъл Палас.
Източник: fakti.bg