Арсенал и Байерн Мюнхен завършиха 2:2 в първи четвъртфинален сблъсък

...

Байерн изпусна Арсенал, Реал и Сити с голово шоу в Мадрид

Арсенал и Байерн Мюнхен приключиха 2:2 в първи четвъртфинален конфликт от Шампионската лига. Така всичко ще се реши в реванша на " Алианц Арена " другата сряда, 17-ти април.

Срещата стартира съвършено за " топчиите ", които поведоха в 12-ата минута с гол Букайо Сака.

Баварците съумяха да създадат цялостен поврат още през първото полувреме с попадения на Серж Гнабри и Хари Кейн от дузпа. Леандро Тросар въпреки всичко изравни за Арсенал в 76-ата минута.

В самия завършек на дуела се стигна до доста противоречив миг, откакто Букайо Сака бе съборен от Мануел Нойер в наказателното поле, само че основният арбитър Глен Ниберг не уточни бялата точка.

Реал Мадрид и Манчестър Сити изиграха спиращ дъха мач на „ Сантяго Бернабеу “, който приключи 3:3. Така двата тима също ще решат всичко на реванша на „ Етихад “ другата седмица.

Двубоят на „ Сантяго Бернабеу “ заслужава всички суперлативи. Реал Мадрид и Манчестър Сити изиграха мач на извънредно високи обороти и демонстрираха за какво сега са може би водещите два тима в Европа.

Орелиен Чуамени фаулира още в 1-ата минута Джак Грийлиш, за което получи жълт картон. Французинът ще пропусне реванша в Манчестър поради насъбрани жълти картони.

Манчестър Сити поведе с 1:0 още във 2-ата минута. Бернардо Силва изненада Андрий Лунин от директния свободен удар.

Реал Мадрид съумя да изравни резултата в 12-ата минута. Едуардо Камавинга насочи удар от разстояние, топката рикошира в Рубен Диаш, което излъга вратаря Стефан Ортега и влетя във вратата му.

Белия балет направи цялостен поврат в мача в 14-ата минута. Винисиус пусна извеждащ пас към Родриго зад тила на защитата на Манчестър Сити. Родриго скъса Аканджи в спринта, след което прокара топката сред краката му и я прати във вратата на Ортега.

Настоящият притежател на трофея изравни в 66-ата минута. Бернардо Силва подаде към Джон Стоунс, който откри Фил Фодън, а той с доста първокласен удар от дъгата на наказателното поле на Реал Мадрид прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Андрий Лунин за 2:2.

Сити още веднъж обърна нещата в своя изгода в 71-ата минута. Йошко Гвардиол с удар от към 19 метра вкара по превъзходен метод топката в левия ъгъл на вратата на Лунин.

Реал Мадрид съумя да изравни осем минути по-късно, когато Винисиус с превъзходен пас откри Федерико Валверде, който бе оставен непокрит и със страховит удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Ортега.
Източник: lupa.bg