Арсенал 1 : 1 Манчестър Сити 57′ ГОЛ! Рияд Марез

Арсенал - Манчестър Сити: 1:1, Рияд Марез изравнява от дузпа

Манчестър Сити
 57′
ГОЛ! Рияд Марез е прецизен от бялата точка!
55′
Дузпа! Гранит Джака игра непозволено в наказателното поле и след консултация с ВАР съдията Стюърт Атуел уточни бялата точка.
46′
Начало на втората част.
45′
Край на първото полувреме.
43′
Отличен пробив от страна на Габриел Мартинели приключи с изстрел по диагонала. Топка не откри рамките на вратата.
39′
Габриел Мартинели шутира от линията на пеналтерията. Топката минава на сантиметри от дясната греда
31′
ГОЛ! Букайо Сака! След разиграване в средата на терена, топката стигна до Киърън Тиърни, който напредна отляво. Защитникът подаде към Сака, който се намираше към границата на наказателното поле. Футболистът шутира непосредствено, пращайки кълбото в левия ъгъл на Едерсон.
 Снимка 558894
Източник:
24′
Играчите на Арсенал се пробват да се опълчват на пресата, която постановат гостите.
19′
Хитро подаване стигна до Кевин де Бройне, който опита да преодолее вратаря от приблизително разстояние, само че топката профуча около дясната греда.
 Снимка 558893
Източник:
17′
Габриел Мартинели получи топката на наказателното поле и шутира към долния ляв ъгъл на вратата. Едерсон обаче извади добър инстикт и избави.
11′
Спортно състояние. Едерсон не наложи да излезе и да избие топката от краката на Мартин Йодегор, който в следствие падна на тревата. Остана подозрение, че вратарят по този начин и не съумя да играе с кълбото. Съдията Стюърт Атуел не уточни бялата точка, откакто се съветва с ВАР.
 Снимка 558891
Източник:
4′
Рахийм Стърлинг се втурна на пробив, само че не съумя да стигне до голова обстановка, откакто съперников бранител му лиши топката.
1′
Начало на мача. Стюърт Атуел ще управлява днешната среща.
Състав Рамсдейл Едерсон Томиясу Кансело Уайт Диаш Габриел Лапорт Тиърни Аке Партей Родри Джака Де Бройне Сака Силва Йодегор Марез Мартинели Жезус Лаказет Стърлинг Треньор Микел Артета Пеп Гуардиола Резерви Елнени Грийлиш Лено Гюндоган Локонга Каики Мейтланд-Найлс Макатий Пепе Мбете Смит Палмър Соареш Стефън Тавареш Уолкър Холдинг Фернандиньо
Арсенал приема Манчестър Сити на " Емиратс " в дуел от 21-ия кръг на британската Висша лига. Двата тима се изправят един против различен в 14:30 часа.
 Арсенал с жест към разжалвания си капитан Обамеянг

Позволи му да се причисли по-рано към националния на Габон

" Гражданите " имат 10 победи в последните си 11 мача против този противник. Единствената загуба в този интервал бе в Купата на Англия през лятото на 2020 година

Мениджърът на " артилеристите " Микел Артета няма да води тима, защото е в изолираност след позитивен тест.