Аржентинските власти все още не успяват да открият подводницата на

...
Аржентинските власти все още не успяват да открият подводницата на
Коментари Харесай

Аржентина все още не може да открие изчезналата военна подводница

Аржентинските управляващи към момента не съумяват да открият подводницата на своите Военноморски сили, контактът с която беше изгубен в сряда.

Аржентинското министерство на защитата заяви, че през вчерашния ден са били регистрирани седем несполучливи „ сигнала до сателит”, които евентуално са били подадени от изчезналата подводница с 44-членен екипаж, съобщи Ройтерс.

Сигналите с дълготрайност от 4 до 36 секунди са били излъчени в интервала от 10,52 до 15,42 ч. локално време и постъпили в няколко бази на аржентинските Военноморски сили, само че контакт не е бил сбъднат. Възможно е тези сигнали да са от изчезналата подводница „ Сан Хуан”, споделиха от отбранителното ведомство.

Съгласно процедурите във Военноморски сили на Аржентина издирването стартира в четвъртък вечерта , а в петък интервенцията бе трансформирана в издирвателно-спасителна.

В нея вземат участие 10 аржентински военни кораба, английски полярен транспортен съд и две американски летателни машини, заяви представителят на аржентинските военноморски сили Енрике Балби. Бразилия, Чили, Уругвай и Южна Африка също предложиха да спомагат.

Контактът с подводницата беше изгубен в сряда, когато плавателният съд бе в залива Сан Хорхем на към 430 км от патагонския бряг. Според военноморските сили дизел-електрическата подводница най-вероятно е претърпяла срив в зареждането.

Възможно е да е изплувала на повърхността и да се носи в южната част на Атлантическия океан, подмятана от шестметрови талази.
Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР