Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро спечели турнира по тенис от

...

Федерер е детрониран, Дел Потро вдигна трофея в Индиън Уелс!

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро завоюва шампионата по тенис от сериите "Мастърс " в Индиън Уелс с награден фонд 7,97 милиона $.

Той се наложи над петкратният първенец и номер 1 в схемата Роджър Федерер (Швейцария) с 6:4, 6:7 (8), 7:6 (2). Дел Потро спря рекордната серия в кариерата на своя съперник, който имаше преди този мач 17-а победи в 17 срещи от началото на годината.

36-годишният Федерер позволи пробив на 0 в първия сет при 2:2 и Дел Потро затвори с 6:4 в своя изгода.
След извънредно оспорвана втора част се стигна до тайбрек. Швейцарецът водеше с 6:3 точки, само че позволи равнене. Все отново опитният тенисист съумя да завоюва с 10:8, с което изравни резултата.

В решителният трети сет развръзката настъпи при 4:4 и сервис на Дел Потро. Аржентинецът избави първата опция за пробив, само че при вторият опит капитулира. Федерер подаваше за мача и поведе с 40:15, само че се стигна до опция за равнене на резултата. Швейцарецът излезе от сложната обстановка и получи трети мачбол, който пропусна. Това докара до срив в играта му и Дел Потро изравни за 5:5.

Шампионът трябваше да бъде избран след нов тайбрек. Аржентинецът се възползва от психологическия миг и размаза Федерер със 7:2.

Дел Потро бе изгубил предходния си край в Индиън Уелс - през 2013 година, когато отстъпи пред Рафаел Надал. Неговите индикатори против Федерер до момента бяха - единствено 6 победи в 24 мача.
Източник: bnews.bg