Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро спечели турнира по тенис от

...

Дел Потро нанесе първа загуба на Федерер за годината

Аржентинецът Хуан Мартин Дел Потро завоюва шампионата по тенис от сериите " Мастърс " в Индиън Уелс с награден фонд 7,97 милиона $. Той се наложи над петкратният първенец и номер 1 в схемата Роджър Федерер (Швейцария) с 6:4, 6:7 (8), 7:6 (2). Дел Потро спря рекордната серия в кариерата на своя съперник, който имаше преди този мач 17-а победи в 17 срещи от началото на годината.

36-годишният Федерер позволи пробив на 0 в първия сет при 2:2 и Дел Потро затвори с 6:4 в своя изгода. След извънредно оспорвана втора част се стигна до тайбрек. Швейцарецът водеше с 6:3 точки, само че позволи равнене. Все отново опитният тенисист съумя да завоюва с 10:8, с което изравни резултата.

В решителният трети сет развръзката настъпи при 4:4 и сервис на Дел Потро. Аржентинецът избави първата опция за пробив, само че при вторият опит капитулира. Федерер подаваше за мача и поведе с 40:15, само че се стигна до опция за равнене на резултата. Швейцарецът излезе от сложната обстановка и получи трети мачбол, който пропусна. Това докара до срив в играта му и Дел Потро изравни за 5:5.

Шампионът трябваше да бъде избран след нов тайбрек. Аржентинецът се възползва от психологическия миг и размаза Федерер със 7:2. Дел Потро бе изгубил предходния си край в Индиън Уелс - през 2013 година, когато отстъпи пред Рафаел Надал. Неговите индикатори против Федерер до момента бяха - единствено 6 победи в 24 мача.
Източник: bnr.bg