Аржентина преодоля Чили с 59-5 в първия мач от Световното първенство по ръгби в Южна Америка

...
Аржентина утвърди регионално господство с победа с 59-5 бонус точки

Аржентина утвърди регионално господство с победа с 59-5 бонус точки над енергичния Чили в първото изцяло южноамериканско състезание за Световната купа по ръгби в събота, организирайки критичен сблъсък от група D срещу Япония следващата седмица с четвъртфинално място на линия.

Flyhalf Николас Санчес откри резултата в 100-ия си тест с добър индивидуален опит, преди фланговият играч Хуан Мартин Гонзалес и ветеранът с проститутка Августин Крийви да прехвърлят линията след мачове.

Фулбекът Мартин Богадо и крилото Родриго Исгро центрираха след почивката, преди Мартин Гонзалес да добави втория си и заместниците Игнасио Руис и Сантяго Карерас придадоха блясък на резултата.

Чили ще се приберат у дома от първото си Световно първенство с четири поражения, но те изгониха заместника Томас Дюсаян над линията за утеха опитайте седем минути преди време, зарадвайки своите страстни поддръжници.