Аржентина победи Венецуела с 2:0 и се класира за полуфиналите

...

Аржентина срещу Бразилия в полуфиналите на Копа Америка

Аржентина победи Венецуела с 2:0 и се класира за полуфиналите на Копа Америка, където ще се изправи против домакина Бразилия. Лионел Меси и компания стигнаха до триумфа с голове на Лаутаро Мартинес в 10' и на Джовани Ло Селсо в 74'.

Сблъсъкът сред " гаучосите " и " Селесао " за място на финала е идната сряда на стадион " Минейрао " в Бело Оризонте. Двубоят е с начален час 03:30.

Тазвечершният мач мина под диктовката на аржентинците. Те реализираха мощен напън и след няколко пропуща топката въпреки всичко попадна в мрежата зад Уилкер Фаринес. Серхио Агуеро насочи рисков удар, а Лаутаро Мартинес отклони с пета за 1:0.

До края на полувремето " гаучосите " на два пъти имаха искания за дузпа, противникът също в една обстановка, само че основният арбитър се съветва със системата за видеоповторения VAR и не уточни бялата точка.

След почивката Лаутаро Мартинес удари греда, а в 71' Венецуела можеше да изравни, само че вратарят Франко Армани избави.

" Албиселесте " въпреки всичко постави точка на разногласието четвърт час преди края, когато бе прецизен Ло Селсо - 2:0.

Източник: btvnovinite.bg